Sugar Helsinki

Sugar Helsinki

Sugar Helsinki on vuonna 2011 perustettu, vastuulliseen vaikuttamiseen erikoistunut PR- ja viestintätoimisto. Haastamme brändejä tekemään enemmän ja kyseenalaistamaan totuttuja tapoja tehdä yritystoimintaa. Olemme vastuullisen liiketoiminnan asiantuntija tuotekehityksen konsultoinnista viestintään ja vaikuttajamarkkinointiin.

Inspiroimme suomalaisia kuluttamaan tiedostavammin ja löytämään ekologiset, eettiset ja läpinäkyvästi toimivat brändit. Tiedämme, kenen tulisi kuulla juuri teidän brändistänne. Asiakkaamme jakavat kanssamme samat arvot – siksi brändisi on Sugarilla kaltaistensa joukossa.

Tiimi

Sugarin ydin on idearikas tiimi, joka koostuu markkinoinnin ja viestinnän asiantuntijoista, mediavaikuttajista, estenomeista, journalisteista ja stylisteista. Laaja ja monipuolinen osaamisemme auttaa vastuullisemmin toimivia yrityksiä menestymään.

Saana Sillanpää
Head of Lifestyle PR
saana@sugarhelsinki.com

Noora Westerlund
Strategist
noora@sugarhelsinki.com

Aino Keskitalo
PR Manager
aino@sugarhelsinki.com

Essi Hautaluoma (äitiysvapaalla)
Brand & Communications Manager
essi@sugarhelsinki.com

Oona Pohjalainen
PR Manager
oona@sugarhelsinki.com

Roosa Rauatmaa
PR Manager
roosa@sugarhelsinki.com

Ona Rihu
Junior PR Manager
ona@sugarhelsinki.com

Ota yhteyttä


info@sugarhelsinki.com
+358 50 567 1804

Sugar Helsinki Oy
Vilhonkatu 4 B 13-14
00100 Helsinki

Sugarin showroom on auki ma-to klo 10-17.


Lämpimästi tervetuloa kylään! Jotta osaamme varautua vierailuusi, ilmoitathan mahdollisuuksien mukaan etukäteen tulostasi sähköpostitse tai puhelimitse.

Vastuullisuusraportti


Lue lisää Sugarin toiminnasta vastuullisuusraportistamme.


Vastuullisuusraportti 2022

Tilaa Sugar Helsingin asiakasuutiskirje

Kerromme Sugar Helsingin ajankohtaisista uutisista asiakkaillemme ja työstämme kiinnostuneille yrityksille kerran kuukaudessa. Kiitos, että haluat olla osa vastuullisten yritysten vallankumousta.